W skrócie:

Czy zastanawialiście się kiedyś, czym tak naprawdę różnią się od siebie mydło w płynie i mydło w kostce? Poza konsystencja oczywiście. Ja postanowiłem zgłębić ten temat i zebrać do kupy nie tylko najważniejsze informacje o ich skuteczności, komforcie użytkowania i ekologiczności. Postanowiłem zrobić solidny test,  w którym porównam te dwa rodzaje mydła i ocenię pod różnym kontem.

 

Wszystko zaczęło się w… łazience.

Nie ma chyba na świecie dorosłej osoby, której przynajmniej raz w życiu mydło (w kostce) nie wyślizgnęło się z rąk. W każdym razie z całą pewnością nie jestem to ja. Tym razem sytuacja miała miejsce w łazience, a konkretnie – w wannie. Oddawałem się kojącym przypływom i odpływom na oceanie piany, które co raz przysuwały się do mnie i odsuwały – kołysane lekko maleńkimi falami. Sięgnąłem po  mydło i złapałem tak, by nie miało szansy wyskoczyć z ręki o pofrunąć na drugi koniec łazienki.

Już się to zdarzało, więc byłem przygotowany. Nie przewidziałem jednak, że mydło będzie tak śliskie i pomimo ogromnego doświadczenia w transportowaniu śliskiego mydła, tym razem dałem plamę. Mydło wyskoczyło. Co więcej, stało się to w chwili, gdy najmniej się tego spodziewałem, przez co łazienkowa broń taktyczna (w tym momencie to nie było już tylko mydło) odbiła się rykoszetem od ściany i z impetem trafiła mnie najpierw w nos, a następnie w oko.

 

Trudno w to uwierzyć?

Pomyślicie zapewne, że to scena jak z filmu wojennego i nie miała szansy wydarzyć się w realnym świecie. Ból nosa i oka był jednak wystarczająco realny, abym podjął decyzję o natychmiastowym oddelegowaniu mydła w kostce i zastąpieniu go bezpiecznym i ergonomicznym dozownikiem na mydło w płynie. Nim to się stało, zacząłem zastanawiać się nad realnymi korzyściami płynącymi z posiadania mydłą w kostce oraz o przewagach mydłą w płynie. I tak własnie zrodził się pomysł na ten test.

 

To co jest w końcu lepsze?

Aby poznać wszystkie wady i zalety obu rodzajów mydła zobacz koniecznie ten odcinek „Jak Marcin pozamiatał” i sprawdź, zy zgadzasz się z moimi przemyśleniami. Zostaw koniecznie swoją opinię w komentarzu pod video!

Marcin Gosztyła

O autorze: Marcin Gosztyła

Na co dzień jestem przedsiębiorcą. Prowadzę profesjonalną firmę sprzątającą Partner Cleaner. Każdego dnia, wraz z naszym zespołem, dbamy o to, by nasi klienci mieli wokół siebie czysto i przyjemnie. Poza pracą edukuje i doradzam w zakresie samodzielnego sprzątania na moim kanale YouTube Jak Marcin Pozamiatał?" oraz na Firmowym blogu. Zapraszam do poznania nas lepiej :)