W skrócie:

Czy wiesz, że aż 81% Polaków posiada w swoim domu dywan lub wykładzinę dywanową? To one sprawiają, że jest nam cieplej w stopy a w naszych domach jest zdecydowanie bardziej przytulnie. Jednak czy wiesz, co może znajdować się wewnątrz Twojego dywanu, zwłaszcza jeśli nie zadbasz o jego regularne (solidne) czyszczenie? Dziś pokażę Ci aż 4 skuteczne i sprawdzone przeze mnie sposoby na to, by domowymi sposobami gruntownie wyszorować dywan.

 

Nie uwierzysz, co może być w Twoim dywanie!

To, co najgorsze jest tuż pod Twoim nosem, Tylko, że tego nie widzisz. W dywanach i wykładzinach może zbierać się nie tylko popularny i wszystkim znany kurz. Zdecydowanie mniej ciekawie wyglądają roztocza i bakterie, żywiące się naniesionymi zabrudzeniami, resztkami jedzenia oraz, występującym dość popularnie, złuszczonym naskórkiem. Tak – nasza skóra ma to do siebie, że się regeneruje, a jej stara warstwa złuszcza się nieustająco, każdego dnia. PAskudne, prawda? A będzie jeszcze gorzej.

 

To stąd te alergie!

Niestety złuszczony naskórek trafia w gęstwiny dywanu a tam staje się pożywką dla roztoczy. Te, żywiąc się martwym naskórkiem, trawią go wi wydalają w postaci odchodów, zawierających bardzo silnie alergizujące białka. To one są bardzo często przyczyną nawet silnych alergii, najczęściej występujących u dzieci. Im dłużej pozostawiamy dywany czy wykładzinę bez solidnego czyszczenia, tym większe mamy stężenie tych toksyn w domu. Pamiętaj, że przejechanie domowym odkurzaczem dwa razy w tygodniu to za mało, my dogłębnie wyczyścić runo dywanu.

 

Co zrobić, aby poprawić czystość dywanów i wykładzin?

Na szczęście nie musisz od razu zamawiać profesjonalnego czyszczenia dywanu.  Mam dla Ciebie kilka sprawdzonych rozwiązań, dzięki którym wyczyścisz dywan sprytnie, skutecznie i tanio – domowymi sposobami. W najnowszym odcinku mojego kanału #Jak Marcin Pozamiatał pokażę Ci, jak na 4 różne sposoby zadbać o czystość Twojego dywanu i wykładziny, oraz (lub przede wszystkim) jak zadbać o zdrowie Twoich bliskich i Twoje własne. Zapraszam do oglądania:

Marcin Gosztyła

O autorze: Marcin Gosztyła

Na co dzień jestem przedsiębiorcą. Prowadzę profesjonalną firmę sprzątającą Partner Cleaner. Każdego dnia, wraz z naszym zespołem, dbamy o to, by nasi klienci mieli wokół siebie czysto i przyjemnie. Poza pracą edukuje i doradzam w zakresie samodzielnego sprzątania na moim kanale YouTube Jak Marcin Pozamiatał?" oraz na Firmowym blogu. Zapraszam do poznania nas lepiej :)