W skrócie:

Ostatnio pisałem o tym, jak myć okna domowymi sposobami – czyli tanio, szybko i skutecznie. Teraz natomiast dowiesz się, jak do tematu podchodzą profesjonaliści – czyli na przykład… ja 🙂  Czy naprawdę jest taka różnica pomiędzy amatorskim myciem okien, a myciem przez profesjonalistów? Ja znam odpowiedź, ale chcę byś wyciągnęła/ął własne wnioski 🙂

 

Kosmiczna chemia do mycia szyb?

W zasadzie to… i tak i nie. W naszej firmie myjemy okna stosując specjalny koncentrat, który jest podobnym detergentem co zwykły płyn do naczyń, czy mycia okien. Różni się głownie tym, że jest bardziej skondensowany i dzięki temu starcza na dłużej. Jest też oczywiście droższy, jednak pod względem właściwości myjących nie ma specjalnej różnicy. Może zatem tajemnica profesjonalistów kryje się gdzie indziej?

 

Profesjonalne narzędzia?

O ile w domu najczęściej myjemy okna wykorzystując do tego płyn do mycia naczyń oraz ścierkę lub papierowy ręcznik, o tyle zawodowcy korzystają do tego celu z trochę bardziej profesjonalnych narzędzi. Mówię tu przede wszystkim o specjalnej myjce oraz porządnej ściągaczce. Skąd ta różnica i dlaczego to tak ważne, by podchodząc do mycia okien na poważnie, zainwestować w dobry sprzęt?
Przede wszystkim dlatego, że to przełoży się na efektywność naszej pracy. Jeśli mamy do umycia 5 okien i robimy to raz na pół roku, to niekoniecznie będziemy chcieli inwestować większe pieniądze w profesjonalny sprzęt. Jeśli natomiast mamy w domu więcej przeszkleń czy luster oraz trochę czasu i chęci, by nauczyć się korzystać z profesjonalnych narzędzi to z pewnością warto.

 

Czy technika i ćwiczenia czynią mistrza?

Wspomniane wcześniej narzędzia, to jedna kwestia która różni profesjonalistę od amatora. Druga i zarazem najważniejsza to UMIEJĘTNOŚCI. Szybkie i skuteczne mycie okien wymaga znajomości technik mycia oraz pewnej wprawy. Być może „techniki mycia” brzmi dość górnolotnie w kontekście mycia okien, ale z tym jest jak ze wszystkim co w życiu robimy – można to robić lepiej lub gorzej.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak myć okna profesjonalnie oraz poznać technikę, któ®a moim zdaniej jest najskuteczniejsza, to zapraszam Cię już teraz do obejrzenia kolejnego odcinka na moim kanale #JakMarcinPozamiatał!

Marcin Gosztyła

O autorze: Marcin Gosztyła

Na co dzień jestem przedsiębiorcą. Prowadzę profesjonalną firmę sprzątającą Partner Cleaner. Każdego dnia, wraz z naszym zespołem, dbamy o to, by nasi klienci mieli wokół siebie czysto i przyjemnie. Poza pracą edukuje i doradzam w zakresie samodzielnego sprzątania na moim kanale YouTube Jak Marcin Pozamiatał?" oraz na Firmowym blogu. Zapraszam do poznania nas lepiej :)