W skrócie:

Dla większości z nas zamiatanie podłóg kojarzy się z przykrym obowiązkiem. W dodatku często wymusza wręcz na nas przeprowadzenie gruntowniejszego sprzątania, ponieważ kurz podnoszący się z zamiatanej podłogi osiada na wszystkim w koło. Zamiast więc zmniejszać ilość pracy, raczej ją powiększamy. To oczywiście prowadzi w prosty sposób do zniechęcenia,  a nawet frustracji. Jak sobie z tym poradzić? Jak podejść do tematu zamiatania, aby nie dokładać sobie pracy tylko skutecznie ją zmniejszać? Rozwiązaniem może być właśnie mop akrylowy.

 

Prawie wszyscy robią to źle…

Tak, niestety zdecydowana większość z nas podchodzi do tematu zamiatania podłóg z dużą nonszalancją – miotła w rękę i lecimy. Machnięcie w lewo, machnięcie w prawo… czasem coś zagarniemy, a czasem nie wyjdzie. Nie ważne! Im szybciej, tym lepiej, bo przecież każdy chce skończyć zamiatania jak najszybciej i wrócić do ciekawszych zajęć. Często działamy w ten sposób z przeświadczeniem, że szybkie zamiatanie to sprawne zamiatanie. Sądzimy, że tempo prac nie ma znaczenia…

 

… a to błąd.

Sprzątając w taki sposób podnosimy kurz i zabrudzenia, które unosząc się w powietrzu zaczynają wędrować po całej okolicy. Czasem opadną na dywan (więc od razu sprawdź, jak najlepiej wyczyścić dywan – pokazuję 4 sprawdzone i tanie sposoby), czasem na telewizor, półki i regały. Niestety często trafia też do… płuc – naszych i naszych bliskich. Tak możemy wywołać alergie i niepotrzebnie ułatwiamy patogenom dostęp do naszych organizmów. 

 

To może Cię zaskoczyć

Zdawałoby się, że zamiatanie podłóg to robota, której nie można usprawnić i nieuchronnie jesteśmy skazani na wznoszenie tumanów kurzu podczas każdego zamiatania. Na szczęście prawda jest inna, a rozwój technologii dał nam mopy akrylowe oraz kamery wideo i internet. Dzięki temu mogę pokazać Ci nie tylko dlaczego warto korzystać z mopa akrylowego, ale przede wszystkim jak wybrać najlepszy dla siebie i jak go używać, by otoczenie pozostało nieskazitelnie czyste.

To wszystko w dzisiejszym odcinku #Jak Marcin Pozamiatał:

Marcin Gosztyła

O autorze: Marcin Gosztyła

Na co dzień jestem przedsiębiorcą. Prowadzę profesjonalną firmę sprzątającą Partner Cleaner. Każdego dnia, wraz z naszym zespołem, dbamy o to, by nasi klienci mieli wokół siebie czysto i przyjemnie. Poza pracą edukuje i doradzam w zakresie samodzielnego sprzątania na moim kanale YouTube Jak Marcin Pozamiatał?" oraz na Firmowym blogu. Zapraszam do poznania nas lepiej :)