W skrócie:

Dziś krótka historia o tym, jak (i dlaczego) postanowiłem samemu zabrać się za czyszczenie pralki domowymi sposobami. Dowiesz się mna co należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko przy myciu pralki, ale także o czym powinniśmy pamiętać każdego dnia, podczas bieżącego używania pralki. Podpowiem Ci jak zadbać o jej czystość i bezpieczeństwo, oraz co zrobić aby zawsze wyglądała świeżo i nienagannie.

Wszystko zaczęło się od tego.

Pewnego słonecznego poranka zabrałem się za kolejne, standardowe pranie. Były to głównie ciuszki mojej 9-cio letniej córki, która lubi od czasu do czasu zaliczyć ślizg po jakiejś kałuży albo mokrej trawie. Nauczony doświadczeniem wybrałem odpowiedni program, temperaturę i czas prania. Między nogami kręcił mi się mój mały pies – Pacino, więc musiałem nie tylko uważać by wsypać proszek i płyn do płukania w odpowiednie miejsca. Niechcący mógłbym zawinąć pieska razem z praniem, a w sklepie mówili że nie powinno się go prać z innymi rzeczami 🙂

W całym zamieszaniu nie zwróciłem szczególnej uwagi, na wydobywający się z pralki, nietypowy zapach. Czułem go już wcześniej, ale na początku był bardzo delikatny i stopniowo przybierał na sile. To uśpiło moją czujność.

To, co znalazłem, było straszne.

Gdy pranie było gotowe, przygotowałem suszarkę i zacząłem wyciągać gotowe pranie. W tym momencie zauważyłem, że czasami na ubraniach znajdują się małe, szare kuleczki, które niczym nie przypominały tradycyjnych zabrudzeń, takich jak kurz, piasek czy trawa. Przyjrzałem się i zamarłem – był to osad, który powstaje gdy często korzystamy ze zmiękczacza. To on był źródłem nieprzyjemnego zapachu, więc czym prędzej przystąpiłem do prac porządkowych.

W moim wideo zdradzam wszystkie najważniejsze sposoby, jak domowymi metodami zadbać o czystość pralki i jak znacząco wydłużyć jej życie. Musisz je poznać, jeśli chcesz odpowiednio zadbać o higienę Twoich najbliższych oraz o pralkę:

Jak skutecznie wyczyścić pralkę domowymi sposobami?

 

Marcin Gosztyła

O autorze: Marcin Gosztyła

Na co dzień jestem przedsiębiorcą. Prowadzę profesjonalną firmę sprzątającą Partner Cleaner. Każdego dnia, wraz z naszym zespołem, dbamy o to, by nasi klienci mieli wokół siebie czysto i przyjemnie. Poza pracą edukuje i doradzam w zakresie samodzielnego sprzątania na moim kanale YouTube Jak Marcin Pozamiatał?" oraz na Firmowym blogu. Zapraszam do poznania nas lepiej :)