W skrócie:

Mikrofalówka jest dla niektórych z nas urządzeniem na tyle wyjątkowym, że nie wyobrażamy sobie spędzić bez niego choćby jednego dnia. Podgrzewamy w nich nie tylko posiłki, ale także kawę, herbatę czy nawet wodę do kwiatów. Czasem znajdują się nawet śmiałkowie, którzy odważą się ugotować w mikrofalówce jajko – jak zawsze z mizernym skutkiem. Jednak czy wystarczająco często dbamy o jej czystość? Czy wiemy jak bezpiecznie wyczyścić mikrofalówkę?

O tym marzy prawie każdy z nas.

Wyobraź sobie taką sytuację – kończysz powoli zadania zaplanowane na pierwszą część dnia w pracy i już powoli zaczynasz myśleć o pysznym obiedzie, który za chwilę wrzucisz do mikrofalówki na średnią moc i 4 minuty. To dodatkowa motywacja by szybko uporać się z ostatnimi tematami i zrobić sobie wymarzoną od rana przerwę. Te 20 minut tylko dla Ciebie i Twojego obiadu to zazwyczaj jeden z milszych momentów w pracy, więc dobrze aby nic go nie zaburzyło.

 

To musiało się tak skończyć…

Wchodzisz do kuchni, otwierasz mikrofalówkę i… uderza Cię zapach ryby wymieszany z 20 innymi posiłkami podgrzewanymi w mikrofalówce w ostatnim tygodniu. Natychmiast tracisz apetyt i denerwujesz się, że Twój obiad „wciągnie” te zapachy, więc zastanawiasz się co zrobić, aby na szybko zniwelować problem i pozbyć się starego tłuszczu, przypalonych resztek i brzydkiego zapachu.

Zobacz #2 odcinek „Jak Marcin Pozamiatał”, w którym pokazujemy kilka prostych i sprawdzonych sposobów na bezpieczne mycie mikrofalówki. Zapraszam do oglądania:

Marcin Gosztyła

O autorze: Marcin Gosztyła

Na co dzień jestem przedsiębiorcą. Prowadzę profesjonalną firmę sprzątającą Partner Cleaner. Każdego dnia, wraz z naszym zespołem, dbamy o to, by nasi klienci mieli wokół siebie czysto i przyjemnie. Poza pracą edukuje i doradzam w zakresie samodzielnego sprzątania na moim kanale YouTube Jak Marcin Pozamiatał?" oraz na Firmowym blogu. Zapraszam do poznania nas lepiej :)