Mycie, doczyszczanie i konserwacja posadzek

Posadzki są elementem budyków i obiektów które szczególnie przykuwają uwagę ludzi. W zależności od rodzaju oraz przeznaczenia obiektu, posadzki narażone są na oddziaływanie wielu czynników (środki chemiczne, plamy po olejach, smarach, ślady po wózkach widłowych czy wzmożony ruch pieszych).
Czynniki te negatywnie wpływają nie tylko na wygląd posadzki ale przede wszystkim na jej trwałość i wytrzymałość. Dzięki odpowiedniemu utrzymaniu posadzek w czystości nie tylko wydłużamy ich okres eksploatacji, ale również w znaczącym stopniu poprawiamy bezpieczeństwo i higienę pracy.

Doczyszczanie posadzek

Doczyszczamy posadzki do jej naturalnej powierzchni usuwając stare powłoki zabezpieczające oraz stare zabrudzenia Usługę wykonujemy na wszystkich wodoodpornych, twardych i elastycznych podłogach tj. posadzki betonowe, gresowe, żywiczne czy PCV. Doczyszczanie posadzki składa się z kilku etapów:
• czyszczenie posadzki (zamiatanie lub odkurzanie)
• w zależności od zabrudzeń dobór odpowiedniego środka chemicznego
• kilkukrotne szorowanie maszynowe
• neutralizacja polegająca na zmyciu wodą z dodatkiem odpowiedniego środka chemicznego

Zabezpieczanie oraz konserwacja posadzek

Polimeryzacja posadzki polega na zabezpieczeniu podłogi poprzez pokrycie jej warstwami emulsji polimerowej. W pierwszej kolejności posadzkę należy bardzo dokładnie doczyścić z wszelkiego rodzaju zabrudzeń oraz starych powłok zabezpieczających. Kolejnym krokiem jest położenie nowych warstw polimeru a całość procesu zabezpieczania kończymy polerowaniem posadzki celem utwardzenia położonej powłoki.

Polimeryzacja wykonywana jest w celu:
• przedłużenie żywotności posadzki
• poprawa efektu wizualnego
• uzyskania lepszych właściwości antypoślizgowych
• przyspieszenie i ułatwienie codziennego sprzątania

Oferta

Myjemy, doczyszczamy oraz konserwujemy posadzki w takich obiektach jak:

– hale magazynowe i produkcyjne,
– markety i pasaże handlowe,
– garaże i parkingi podziemne,
– obiekty sportowe,
– biura, hotele,
– placówki służby zdrowia